10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021

TE FUNDIT

LAJME

Vihen 1110 gjoba në mbarë vendin, makina inteligjente ‘bën namin’ në rrugët e Tiranës

1110 gjoba janë vënë në mbarë vendin nga Policia Rrugore për shkelje të ndryshme. Një pjesë e shkeljeve janë kapur nga makina inteligjente që...

Tregu i miellit do të jetë nën monitorim edhe për një vit, ja pse Autoriteti i Konkurrencës vendosi kundër gjobës

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur edhe për një vit në monitorim katër kompanitë më të mëdha të prodhimit dhe tregtimit të miellit në Shqipëri. Kompanitë...

Edhe FMN konfirmon që Shqipëria kishte vdekshmërinë më të lartë shtesë në Europë në pandemi, edhe pse me moshë të re

Shqipëria kishte rritjen më të lartë të vdekjeve në Europë në vitin 2020, në raport me mesataren e 2015-2019, sipas një grafiku të fundit...

Arrestohen 3 policë në Tiranë. Në Korçë, pezullohen 6 efektivë në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas) 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë...

Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas) 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë pezulluar...

Video e re, momenti kur trupi i Jan Prengës nxirret nga Range Roveri

Në emisionin “Në shënjestër” të gazetares Klodiana Lala ka publikuar pamje të reja të rrëmbimit të Jan Prengës të ngjarjes së ndodhur në 17...

FAST NEWS

KOSOVË & RAJON

Stay Connected

16,985FansaPëlqeje
2,458NdjekësitNdjek
61,453AbonentëAbonohu
- Advertisement -

kuriozitete

Studimi: Toka dhe “udhëtimi” i saj i pjerrët 84 milion vjet më parë

SHBA – Rrotullimi i herë pas hershëm mund të anojë apo zhvendosë planetët dhe hënat e tjera në lidhje me akset e tyre, por...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

TIRANË – Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije...

10 mijë vende të reja pune/ Njihuni me “universin” e ri të Zuckerberg,

SHBA – Konsumatorët, teknologjia, argëtimi dhe kompanitë e tjera po e shikojnë këtë si pikënisjen e diçkaje të re, pasi njerëzit mund të jetojnë,...

NDËRKOMBËTARE

Akt makabër në Francë, gjendet një person me kokë të prerë

Gjuetia për të dyshuarin ‘të armatosur dhe të rrezikshëm’ pasi trupi i prerë u gjet në jug të Francës Një burrë u gjet me kokë...

Eurozona nuk është imune ndaj rritjes së çmimeve, inflacioni në shtator shkon në 3.4%

Inflacioni në Eurozonë u rrit në 3.4 për qind në shtator, i nxitur kryesisht nga çmimet më të larta të energjisë, njoftoi sot Zyra...

Putin shpall javën e mospunës për të frenuar përhapjen e koronavirusit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nga data 30 tetor do të nisë “java mbarëkombëtare e mospunës”, si masë për frenimin e përhapjes...

Uashingtoni dhe Brukseli deklaratë të përbashkët, mbështesin integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian do të forcojnë më tej angazhimin e tyre për Ballkanin Perëndimor, në mbështetje të përparimit të rajonit drejt...

Stuhi breshëri në Australi, përmbyten disa zona

Një stuhi e fortë breshëri dhe erëra të forta kanë goditur zonën Coffs Harbour në New South Wales Mid Coast North Australi. Stuhia ka shkatërruar...
- Advertisement -

lifestyle

Më poshtë gjeni parashikimin e horoskopit për sot nga astrologe Meri: Dashi Ceshtjet familjare dhe ato te karrieres jane ne sy te ciklonit Merrni masa per...

Showbiz

E mbajti të fshehtë shtatzaninë, këngëtarja e njohur bëhet nënë për herë të parë

Këngëtarja dhe aktorja e njohur amerikane, Emmy Rossum, është bërë nënë për herë të parë pasi ajo dhe bashkëshorti i saj, Sam Esmail, janë...

Do bëhen prindër? E fejuara e Shpat Kasapi flet për shtatzaninë

E fejuara e Shpat Kasapit, Selvija, bëri lajme së fundmi kur u pa në repartin e gjinekologjisë të një spitali. Menjëherë u tha se ajo...

“Jam zhgënjyer nga ai”, Sindi flet për Arjan Konomin

Ish konkurrentja e “Përputhen”, Sindi, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “Jashtë loje”, ku ka folur edhe për marrëdhënien me opinonistin Arjan...

SPORT

Barcelona rinovon me Ansu Fati, klauzola 1 miliard euro

Ansu Fati ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2017. Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare. Edhe pse 18-vjeçar, Fati...

Barcelonës i mjafton Pique për 3 pikët e para në Ligën e Kampionëve

Barcelona ka arritur të marrë 3 pikët e para në Ligën e Kampionë në këtë fazë të grupeve në grupin E. Ka mjaftuar goli i...

Përfaqësuesi i PS-së i përgjigjet Alibeajt: Po vazhdon të shkelësh rregulloren e Kuvendit dhe mirëbesimin mes palëve

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit Toni Gogu, ka reaguar pas deklaratave të kreut të këtij komisioni, Enkelejd Alibeaj. Përfaqësuesi i PS-së,...

Ekonomi

TE GJITHE ARTIKUJT

Vihen 1110 gjoba në mbarë vendin, makina inteligjente ‘bën namin’ në rrugët e Tiranës

1110 gjoba janë vënë në mbarë vendin nga Policia Rrugore për shkelje të ndryshme. Një pjesë e shkeljeve janë kapur nga makina inteligjente që...

Përulem!

Nga Erjona Rusi 2 vjet më parë, Ana (emri jo i vërtetë) një vajzë vetëm 14 vjeçe tentoi të vrasë veten sepse nuk mundi të...

Ish-presidenti amerikan Donald Trump prezanton platformën e re të mediave sociale: Do u japim zë të gjithëve

Ish-presidenti amerikan Donald Trump do themelojë aplikacionin e tij të mediave sociale, TRUTH Social, për të cilin tha se do ‘qëndronte përballë kompanive të...

Tregu i miellit do të jetë nën monitorim edhe për një vit, ja pse Autoriteti i Konkurrencës vendosi kundër gjobës

Autoriteti i Konkurrencës ka vendosur edhe për një vit në monitorim katër kompanitë më të mëdha të prodhimit dhe tregtimit të miellit në Shqipëri. Kompanitë...

Këlni do lejojë thirrjen e muezinit për lutjet e së Premtes për myslimanët

Qyteti gjerman i Këlnit do të fillojë të lejojë xhamitë të transmetojnë thirrje për lutjet e së Premtes. Muezini do lejohet të thërrasë ezanin për...

Edhe FMN konfirmon që Shqipëria kishte vdekshmërinë më të lartë shtesë në Europë në pandemi, edhe pse me moshë të re

Shqipëria kishte rritjen më të lartë të vdekjeve në Europë në vitin 2020, në raport me mesataren e 2015-2019, sipas një grafiku të fundit...

Horoskopi: Hëna është në anën tuaj, mësoni parashikimin e yjeve për sot

Dashi Ruani qetësinë, sepse nëse lind një krizë në çift sot dhe nesër, ajo mund të rritet më shumë. Kur bëhet fjalë për punën, ju...

Akt makabër në Francë, gjendet një person me kokë të prerë

Gjuetia për të dyshuarin ‘të armatosur dhe të rrezikshëm’ pasi trupi i prerë u gjet në jug të Francës Një burrë u gjet me kokë...

Bitcoin arrin vlerën rekord të të gjitha kohërave

Bitcoin arriti kulmin e tij historik të mërkurën pasi debutimi në tregun e të fondit të parë të shkëmbyer me kripto (ETF) nxiti interesin...

Eurozona nuk është imune ndaj rritjes së çmimeve, inflacioni në shtator shkon në 3.4%

Inflacioni në Eurozonë u rrit në 3.4 për qind në shtator, i nxitur kryesisht nga çmimet më të larta të energjisë, njoftoi sot Zyra...

TE NDRYSHME