14.5 C
Tirana
Saturday, September 25, 2021
Ballina Lajme Richard Grenell: Kosova gaboi që s’mori pjesë në “Open Balkan”

Richard Grenell: Kosova gaboi që s’mori pjesë në “Open Balkan”

- Advertisement -

“Kosova gaboi që s’mori pjesë në “Open Balkan””, kjo është deklarata e Grenellit, lidhur me idenë e minishengenit.

Po kështu Grenell tha për “News 24” se mbështet vizionin e kryeministrin Edi Rama për Ballkanin.

“Unë mendoj që vizioni që ka Edi Rama është një vizion shumë i mirë për njerëzit.

“Ai duhet të jetë pjesë e një diskutimi më të gjerë ballkanik dhe ai nuk po e bën më këtë”, komentoi Albin Kurtin, Grenelli.

“Këto janë vendime të administratës së tanishme dhe nuk do t’I komentoj”, tha kur u pyet për shpalljen “Non Grata” të Berishës, Richard Grenell.

- Advertisement -

Most Popular