10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Lajme Manastirliu nxjerr urdhrin, arsimtarët të tregojnë kartën e vaksinimit ose tamponë çdo...

Manastirliu nxjerr urdhrin, arsimtarët të tregojnë kartën e vaksinimit ose tamponë çdo javë, studentët e pavaksinuar mësim online

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhrin zyrtar që u kërkon studentëve dhe arsimtarëve e pedagogëve që të dorëzojnë në zyrat e përcaktuara dokumentin se janë vaksinuar ndaj Covid-19, certifikatën e shkarkuar nga portali e-albania ose kartën e vaksinimit.

Në urdhrin e ministrisë bëhet me dije se arsimtarët apo pedagogët që nuk paraqesin kartën e vaksinimit, duhet të tregojnë çdo javë tamponin negativ të Covid-19.

Ndërsa studentët që nuk e dorëzojnë një të tillë, do e ndjekin mësimin online.

The post Manastirliu nxjerr urdhrin, arsimtarët të tregojnë kartën e vaksinimit ose tamponë çdo javë, studentët e pavaksinuar mësim online appeared first on Hashtag.al.

- Advertisement -

Most Popular