10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Sport Polonia fiton dhe i merr vendin Shqipërisë në Grupin I

Polonia fiton dhe i merr vendin Shqipërisë në Grupin I

- Advertisement -

Polonia ka fituar edhe në Air Albania ndaj Shqipërisë për kualifikueset e Botërorit 2022.

Goli Swiderski në minutën e 77’ ishte vendimtar për t’i shkaktuar disfatën kuq e zinjve në rikthimin e tyre në Air Albanian e mbushur me tifozë.

Pas këtij goli sfida u ndërpre për disa minuta për shkak të hedhjes së sendeve nga tifozët e Shqipërisë.

Me rifillimin e sfidës nuk pati ndryshim rezultati duke bërë që Polonia të marrë 3 pikë të cilat e dërgojnë në vendin e dytë në Grupin I.

The post Polonia fiton dhe i merr vendin Shqipërisë në Grupin I appeared first on Hashtag.al.

- Advertisement -

Most Popular