10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Ndërkombëtare Sulmi me shigjeta në Norvegji, të paktën pesë viktima dhe disa të...

Sulmi me shigjeta në Norvegji, të paktën pesë viktima dhe disa të plagosur

- Advertisement -

Një burrë i armatosur me një hark vrau disa njerëz dhe plagosi disa të tjerë në një sulm në qytetin norvegjez Kongsberg të mërkurën, tha policia lokale.

Të paktën pesë persona ishin vrarë në sulme, raportoi transmetuesi publik NRK, duke cituar burime të paidentifikuara.

“Njeriu është kapur … nga informacioni që kemi tani, ky person i kreu këto veprime i vetëm,” u tha gazetarëve shefi i policisë Oeyvind Aas.

“Disa njerëz janë plagosur dhe disa kanë vdekur,” tha Aas. Ai nuk pranoi të komentojë mbi numrin e saktë të viktimave.

Aas shtoi se “policia kishte marrë disa raporte nga njerëzit në Kongsberg për një burrë të armatosur me ata që thanë se ishte një hark dhe shigjetë”.

The post Sulmi me shigjeta në Norvegji, të paktën pesë viktima dhe disa të plagosur appeared first on Hashtag.al.

- Advertisement -

Most Popular