7.5 C
Tirana
Wednesday, December 1, 2021
Ballina Lajme Tre humbje jete, 428 raste të reja me koronavirus në vend

Tre humbje jete, 428 raste të reja me koronavirus në vend

- Advertisement -

Tre pacientë kanë humbur jetën në stpial 24 orët e fundit lidhur me pandeminë Covid-19.

Personat që kanë humbur jetën janë qytetar nga Berati 66 vjeç, një qytetar nga Tirana 74 vjeç dhe një qytetar nga Vlora 88 vjeç duke e çuar numrin e përgjithshëm të humbjeve të jetës në 2810.

Nga 3549 testime të kryera janë gjetur 428 raste të reja. Në spital janë të shtruar 158 persona nga të cilët 23 janë në gjendje më të rëndë.

The post Tre humbje jete, 428 raste të reja me koronavirus në vend appeared first on Hashtag.al.

- Advertisement -

Most Popular