7.5 C
Tirana
Wednesday, December 1, 2021
Ballina Lajme Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe...

Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

- Advertisement -

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas)

6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë pezulluar nga detyra.

Ndërsa katër të tjerët janë punonjës të qarkullimit.

Prokuroria e Tiranës ka hetuar kryesisht për veprën penale “ushtrim i ndikimit të paligjshëm” për shefat, ndërsa “shpërdorim detyre” për punonjësit e tjerë.

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për shefin e Komisariatit dhe pezullimin nga detyra. Sipas informacioneve që raportohet nga News 24, bëhet fjalë për 2 raste të kapjes së drejtuesve të mjeteve në shkelje administrative.

 

The post Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit appeared first on Hashtag.al.

- Advertisement -

Most Popular