10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Ballina

Ballina

Boiken Abazi jep dorëheqje nga drejtimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri: E parevokueshme

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen e parevokueshme nga drejtimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri. Në një postim në Facebook, Abazi thotë se e ka...

Vdekja misterioze e 4 rusëve në Qerret, prokuroria regjistron procesim penal për vrasje, pse gënjeu policia për vendin ku u gjetën

Prokuroria e Kavajës ka regjistuar procedim penal për vrasje lidhur me vdekjen e katër turitëve rusë në një resort në plazhin e Qerretit, ngjarje...

Kaos në universitete, s’lejohen studentët e pavaksinuar në Tiranë, Shkodër e Vlorë, futen në Durrës, Elbasan e Korçë

Me kaos është shoqëruar dita e parë e mësimit në universitetet anembanë vendit. Shkak për këtë është bërë vendimi i qeverisë për të mos...

Covid-19, një seri aksidentesh apo një komplot i planifikuar?

Nga Peter Skurkiss “American Thinker” Që nga momenti i shfaqjes së koronavirusit në Vuhan të Kinës në fillimin e vitit 2020, SHBA ka pësuar dëme...

Zgjedhjet në Kosovë – 21 komuna shkojnë në balotazh, zhgënjen Vetëvendosje

Rreth gjysma e komunave të Kosovës do kenë kryetarin e tyre pas zgjedhjeve të ditës së djeshme por gjysma tjetër kanë shkuar në balotazh...

KONTRATA E FSHEHTË/ Damian Gjiknuri në aferë me Mirel Mërtirin e inceneratorëve

    Një kontratë e shitjes së gazit që dyshohet se është zhdukur nga protokolli i Albpetrolit, lidh në aferë ish-ministrin e Energjitikës Damian Gjiknuri dhe...

U shfaq në video duke dhënë para në këmbim të votave, arrestohet ish-kandidati për deputet në zgjedhjet e 25 prillit

Policia e Tiranës ka arrestuar kandidatin e LSI-së në zgjedhjet e 25 Prillit, Etion Joka, i cili akuzohet për korrupsion aktiv në zgjedhje. 32-vjeçari u...

Zjarri në pallatin në Astir dyshohet i qëllimshëm, fqinjët: Djali ishte i dhunshëm, bënte sherre

Zjarri në apartamentin në Astir ku humbi jetën një 62-vjeçarje, pasi u hodh nga dritarja e banesës për t’u shpëtuar flakëve, dyshohet të jetë...

Goditet disa herë me thikë deputeti i partisë së kryeministrit Johnson në Britani

Një deputet konservator është goditur me thikë ‘disa herë’ sipas raporteve, teksa mbante një takim në një Kkishë Metodiste në zonën e tij zgjedhore...

Rindërtimi dhe marrëveshjet e vaksinave pa transparencë, KLSH: Mungon dokumentacioni në të gjithë hallkat

Vetëm pak ditë pas kërkesës së Fondit Monetar Ndërkombëtar për publikimin e raportit të auditimit për procesin e Rindërtimit, Kontrolli i Lartë i Shtetit...

Toka në vitin 2121 – Gjeniu i Kremlinit Surkov parashikon një të ardhme të zymtë me ‘demokraci pa njerëz’ ku robotët kontrollojnë gjithçka

Në 100 vjet, politika siç e njohim do të ketë degjeneruar në ‘demokraci pa njerëz’, ku vendimet merren nga makineritë në vend të udhëheqësve...

A i sakrifikoi produksioni Albi Nakon dhe Erjona Rusin? Përse nuk folën autorja dhe prezantuesja e programit?

Prej 3 ditësh rrjetet sociale dhe portalet gumëzhinë nga akuzat për bullizëm ndaj një programi televiziv që ka në qendër fëmijët dhe nënat e...
- Advertisment -

TE NDRYSHME