10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Ekonomi

Ekonomi

110.000 lekë/sekondi, ja sa KUSHTOJNË reklamat në televizionet shqiptare dhe ORARET më të paguara

A e dini se sa kushton transmetimi i një reklame në televizionet shqiptare, cilat janë emisionet emisionet më të shtrenjta dhe ato më të...

Banka Botërore: Megjithë rritjen e lartë ekonomike, 30% e shqiptarëve do të jetojnë në varfëri deri më 2023, niveli më i lartë në Rajon

Shqipëria po përjeton rritjen më të lartë ekonomike në Rajon, por në të njëjtën kohë vendi ka një të tretën e popullsisë që jeton...

Familjet shqiptare, shpenzime rekord në Europë për ushqime, pse i rëndon më shumë rritja e çmimeve

Rreth 41% e shpenzimeve totale të një familjeje shqiptare shkojnë për ushqime dhe pije jo-alkoolike, një përqindje që është më e larta në rajon...

Kriza energjitike, Malaj: Kryeministri të thotë nëse është afatgjatë, të ndalohen menjëherë shpenzimet e qeverisë

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj thotë se kryeministri Edi Rama duhet të sqarojë, sipas ekspertëve të tij, kriza energjitike që njoftoi se do të...

Pandora Papers: Dalin mbi 6 milionë dokumente sekrete në PARAJSA FISKALE, EKSPOZOHEN pasuritë e dhjetra LIDERAVE BOTËRORË! A ka shqiptarë?

Miliona dokumente sekrete nga parajsat fiskale janë publikuar ditën e sotme në media, në atë që është rrjedhja më e madhe e dokumenteve të...

Renditja e rajonit, Shqipëria konkurron me ndërtimin dhe kompani faturuese, Serbia e Maqedonia e Veriut me industri

Kriza e pandemisë shkaktoi një efekt zinxhir në të gjithë Ballkanin Perëndimor, me disa shtete që rezistuan më mirë dhe të tjera që u...

Kush ia RRITI ÇMIMIN E BUKËS shqiptarëve: Nga ish-kryebashkiaku DEMOKRAT i akuzuar për blerje votash me miell, te firma e kallëzuar për mashtrim me...

Autoriteti i Konkurrencës ka nxjerrë fajtore për rritjen e çmimit të bukës pesë kompani të importit të miellit, e megjithatë ka vendosur të mos...

Kush janë 10 kompanitë më të mëdha në vend në vitin e PANDEMISË? Revista Monitor nxjerr klasifikimin sipas xhiros së ndërmarrjeve (RENDITJA)

Viti 2020 ishte një vit I vështirë për ekonominë shqiptare, por disa kompani e kanë ruajtur trendin e tyre të xhiros vjetore në vitin...

Ministri, drejtori dhe bashki/ KLSH gjen 22.6 milionë euro dëme në institucione, auditi në 6 muajt e parë të 2021

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një dëm 22.6 milionë euro nga ana e institucioneve që janë audituar në periudhën janar-qershor 2021 për...

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...

Rimbursimet nga shteti për shpenzimet nga xhepi të të sëmurëve nga Covid ishin vetëm 234 mijë euro; Shtesa e importeve për barna në pandemi...

Në 18 nëntor 2020, Këshilli i Ministrave miratoi një vendim për rimbursimin e paketës së trajtimit ambulator në banesë për Covid-19 dhe udhëzimin përkatës...

Gati 1/4 e popullsisë mbi 16 vjeç nuk përballoi financiarisht ekzaminimet shëndetësore dhe dentare më 2019

Gati çereku i popullsisë së rritur në vendin tonë e patën të pamundur të përballojnë financiarisht në vitin 2019 ekzaminimet mjekësorë dhe trajtimin dentar,...
- Advertisment -

TE NDRYSHME