10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Fast Food

Fast Food

Qindra punonjës së kompanisë ajrore amerikane protestë kundër vaksinimit të detyrueshëm (Video)

Punonjës e ish-punonjës të Southwest Airlines janë mbledhur jashtë selisë së kompanisë në Dallas, Teksas për të festuar ‘lirinë mjekësore’ dhe i bënë thirrje...

Kanye West ndryshon ligjërisht emrin, tani do quhet thjesht “Ye”

Reperi i njohur më parë si Kanye West tani do të njihet zyrtarisht thjesht si Ye. Sikurse shkruan BBC, reperi amerikan e ka ndryshuar...

Çifti i krishterë do padisë qeverinë britanike: Fëmijët e shkollat nën presionin e ‘indoktrinimit trans’, rregullat po bëhen nga aktivistët transgjinorë

Udhëzimet shkollore në Mbretërinë e Bashkuar janë krijuar për të joshur fëmijët në transgjinizëm, tha një çift i krishterë që kërkon të padisë qeverinë....

Mësuesit detyrojnë nxënësit t’i izolojnë maskat me ngjitës telash që të jetë ‘perfekte’ ndaj Covid-19, nisin hetimet në SHBA

Një distrikt shkollor në Colorado Springs ka nisur një hetim pasi një vajzë adoleshente tha se një mësuese e kishte detyruar atë dhe studentët...

Të fitosh 18 milionë dollarë duke luajtur, të rinjtë ‘këpusin’ çmimin në ‘Dota 2 The International eSports’

Team Spirit i Rusisë janë kurorëzuar fitues të turneut Dota 2 International eSports, duke fituar një çmim prej prej 18.2 milionë dollarësh për kapërcimin...

Ariu sulmon befas asistenten në cirk (Video)

https://www.hashtag.al/wp-content/uploads/2021/10/медвеДЬ.mp4 Një ari sulmoi një asistente cirku gjatë shfaqjes. Ngjarja ndodhi në cirkun Oryol në qytetin rus. Fillimisht kafsha dukej e qetë e po luante...

Burri hidhet befas para trenit në Rusi, shpëton për fije të perit (Video)

Një video që është bërë virale tregon një burrë që hidhet para një treni në metronë e Moskës, ndërsa drejtuesi i saj arrin të...

Facebook do punësojë 10.000 inxhinierë në BE për të realizuar vizionin e tij të raporteve virtuale 3D

Facebook ka njoftuar një përpjekje të madhe rekrutimi në BE, me planet për të punësuar 10,000 njerëz në pesë vitet e ardhshme për të...

“Njësoj si Gestapo” – Policët australianë i kontrollojnë gotën e kafes burrit për të verifikuar justifikimin e tij për mosmbajtjen e maskës (Video)

Pamjet video të policisë së Melburnit duke kontrolluar nëse gota e kafesë së një burri ishte bosh, për të verifikuar justifikimin e tij për...

Arrestohet një person në SHBA, akuzohet se përdhunoi një grua në tren ndërkohë që udhëtarët e tjerë panë skenën po nuk ndërhynë

Policia po heton një incident, gjatë të cilit ata thonë se pasagjerët në një tren të mbushur në Filadelfia qëndruan pranë dhe nuk telefonuan...

Sëmundja mendore, pista kryesore e sulmit me shigjeta në Norvegji ku u vranë 5 persona

Sëmundja mendore mbetet pista kryesore e sulmit vdekjeprurës që shkaktoi pesë viktima, me hark e shigjeta në Norvegji, tha policia. Ndërsa i dyshuari po...

Falë bashkëpunimit me Dua Lipën, Elton John kryeson në top listat britanike për herë të parë pas 16 vitesh

Sir Elton John po kryeson në top listat britanike, për herë të parë pas 16 vjetësh, falë bashkëpunimit me këngëtaren Dua Lipa. Siç shkruan Daily...
- Advertisment -

TE NDRYSHME