10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Kosovë& Rajon

Kosovë& Rajon

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë: Kemi vaksinuar me një dozë 46.7% të popullsisë

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar sot shifrat e ecurisë së procesit të vaksinimit në vend. Kështu, përmes një njoftimi në Facebook bëhet me...

Osmani: Struktura ilegale të Serbisë ndikuan zgjedhjet në komunat e banuara nga serbët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka vlerësuar mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale të 17 tetorit në Kosovë mirëpo ka thënë se sipas informatave që vijnë...

Kurti: Jemi të kënaqur me rezultatin, në balotazh Prishtinën do e fitojë Vitia

Kryetari i LVV-së dhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur lidhur me rezultatin e zgjedhjeve lokale të mbajtura ditën e djeshme. Pavarësisht se nuk...

Zgjedhjet në Kosovë/ Isa Mustafa: Referendum që rrëzoi referendumin e Albinit e Vjosës

Në raundin e parë të zgjedhjeve Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka fituar dy komuna dhe ka shkuar në balotazh në nëntë tjera. Lidhur me...

Zgjedhjet në Kosovë – 21 komuna shkojnë në balotazh, zhgënjen Vetëvendosje

Rreth gjysma e komunave të Kosovës do kenë kryetarin e tyre pas zgjedhjeve të ditës së djeshme por gjysma tjetër kanë shkuar në balotazh...

Numërohet komuna e parë në Kosovë

Komuna e Junikut në Kosovë është e para ku janë numëruar 100% të votave. Sipas të dhënave të KQZ-së, në këtë komunë ka përfunduar procesi...

Mbyllet votimi në Maqedoninë e Veriut, pjesëmarrja rreth 50%

Në Maqedoninë e Veriut votimet për zgjedhjet lokale kanë zgjatur deri në orën 19:30. Kjo u bë me vendim të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për...

Mbyllet votimi në Kosovë, deri në orën 7 votuan 43%

Kryetari i KQZ-së në Kosovë Kreshnik Radoniqi ka raportuar lidhur me mbylljen e procesit të votimit për zgjedhjet lokale. Radoniqi tha se deri në orën...

Media në Kosovë: Sulm me granatë në pikën doganore të Jarinjës

Rreth orës 17:00, është sulmuar me granatë pikë-qëndrimi i zyrtarëve policorë dhe doganierëve në kufirin e Jarinjes. Sipas burimeve të KP-së granata është hedhur nga...

Maqedonia e Veriut shtyn votimin përtej orës 19:00

Procesi zgjedhor në Maqedoninë e Veriut do të vazhdojë edhe pas orës 19:00 në të gjitha vendvotimet ku qytetarët nuk e kanë shfrytëzuar të...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, komunat me daljen më të madhe të qytetarëve në votime ato me shumicë serbe

Komunat me shumicë serbe vazhdojnë të kenë përqindje më të madhe të qytetarëve që po shfrytëzojnë të drejtën por votim. Siç raporton gazeta Express, Komuna...

Zgjedhjet në Kosovë, arrestohen katër persona për blerje votash

Në ditën kur po mbahen zgjedhjet lokale, policia e Kosovës njofton se ka arrestuar katër persona të cilët dyshohet të kenë blerë vota. Arrestimet janë...
- Advertisment -

TE NDRYSHME