10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Kuriozitete

Kuriozitete

Do të qëndrojnë 6 muaj, anija kozmike e Kinës zbarkon në stacionin hapësinor

KINË – Anija kozmike Shenzhou-13 e Kinës që mbante tre astronautë u ankorua të shtunën në stacionin e saj hapësinor, duke filluar një qëndrim...

Gruaja e zhveshur vrapon dhe tallet në aeroport, policia amerikane vrapon ta kapë

SHBA – Incidenti ndodhi gjatë orëve të para të së dielës, jashtë Portës A-37 të terminalit të Aeroportit të Denverit, SHBA. Sipas Dailymail, një grua...

Dietat e “sofistikuara” të minatorëve në Australi 2,700 vjet më parë

AUSTRALI – Nuk është sekret që birra dhe djathi i “mykur” shkojnë shumë bashkë, por një studim i ri zbulon se sa thellë rrënjët...

Gjysmë shekulli nga marshi i paqes i John Lennon, sekreti pas këngës “Imagjinoni”

MBRETËRI E BASHKUAR – Më 11 tetor 1971, albumi i titulluar “Imagine”, pra imagjino i përkthyer në shqip, u lëshua si një single në...

Gjurmët para-njerëzore në Kretë ngrenë teori të reja mbi evolucionin

KRETË –  Studiuesit nga Gjermania, Greqia, Suedia, Mbretëria e Bashkuar dhe Egjipti, të udhëhequr nga Uwe Kirscher dhe Madeleine Beme të Qendrës Schkerberg për...

Mëngjesi i veçantë i shkencëtarit Einstein, tre përbërës që nuk mungonin

GJERMANI– Kemi dëgjuar disa herë për mëngjesin e kampionëve sportiv por deri më tani nuk kemi dëgjuar për mëngjesin e mendjes. Sipas një artikulli të...

Hynë në shpellë për eksplorim, gjetën një pirg me eshtra njerëzish të ngrënë nga hijenat

ARABI SAUDITE –  Gjetja e tmerrshme u zbulua në një rrjet të madh nëntokësor tunelesh të quajtur Umm Jirsan, në Arabinë Saudite nga disa...

Nga pandemia drejt operacioneve plastike, efektet e Covid-19

ANGLI – Ndërsa pandemia ka funksionuar pothuajse virtualisht gjatë vitit 2020, studiuesit vunë re një fenomen që ata e quajtën “Zoom Dysmorphia”. Pas disa...

“Kam lidhje të fshehtë me kolegen e punës”/ I riu kërkon ndihmë nga Dear Deidre: Marrëdhënia me bashkëshorten është e shkatërruar, dua t’i kërkoj...

ANGLI- Një 35-vjeçar ndodhet në vështirësi dhe ka kërkuar ndihmë nga “Dear Deidre” në mediat britanike “The Sun”. Ai ka shpjeguar histsorinë e jetës...

“Anija e mbytur” e Zakynthos, cila është historia që fshihet pas saj

GREQI– Anija e mbytur në ishullin e Zakynthos tërheq me mijëra vizitorë çdo vit. Por cila është historia e saj? Anija “Panagiotis”, u fundos...

Rrëfimi i vështirë i 33-vjeçarit: Si t’i them të dashurës që kam një vajzë dy vjeçe?

BRITANI E MADHE– Një 33-vjeçar ndodhet në vështirësi dhe ka kërkuar ndihmë nga “Dear Deidre” në mediat britanike “The Sun”. në një rrëfim për...

VIDEO/ 15 rastet më të çmendura të njerëzve të kapur mat duke tradhëtuar partnerin e tyre

SHBA- Marrëdhëniet në çift janë krijuar në bazë të besimit, por jo gjithmonë kjo respektohet nga partnerët. Disa njerëz jo vetëm që kanë tradhtuar partnerët...
- Advertisment -

TE NDRYSHME