10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Lajme

Lajme

Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas) 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë pezulluar...

Video e re, momenti kur trupi i Jan Prengës nxirret nga Range Roveri

Në emisionin “Në shënjestër” të gazetares Klodiana Lala ka publikuar pamje të reja të rrëmbimit të Jan Prengës të ngjarjes së ndodhur në 17...

ILD kërkon shkarkimin e prokurorit të Pogradecit, e akuzon për korrupsion

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar datën 13 dhjetor të këtij viti për zhvillimin e seancës dëgjimore për procedimin ndaj prokurorit të Pogradecit...

Basha e largoi nga kryesimi i degës së Fierit, reagon Baçi: Jam dakord për lëvizje por jo me emërime, të vendosë Kryesia

Luan Baçi ka reaguar pas daljes së lajmit se është larguar si Kryetar i Degës së Fierit dhe në vend të tij është emëruar...

Rama emëron ish-Avokaten e Shtetit si zv/ministre Infrastrukture dhe Energjie

Ish-avokatja e Shtetit Enkelejda Muçaj është emëruar si zëvendësministre Infranstrukture dhe Energjie. Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të Këshilli të Ministrave. Muçaj mbajti postin...

Ambasadorja Kim takon drejtuesit e Komisionit për Punët e Jashtme: Partneriteti SHBA-Shqipëri i tejkalon politikat partiake

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim, është takuar sot me drejtuesit e Komisionit Parlamentar për Punët e Jashtme. Ambasadorja Kim foli me kryetaren e...

OSHEE: Nesër do të ketë ndërprerje të energjisë në këto zona në Tiranë

Ditën e Enjte do të ketë përsëri ndërprerje të energjisë elektrike për disa zona në kryeqytet. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në vend (OSHEE)...

“95% e demokratëve më duan mua” – Paloka i përgjigjet Bashës: Meqë je i bindur mos jep dorëheqjen, kërko votëbesim dhe ndal përçarjen

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha se 95% e...

Përfaqësuesi i PS-së i përgjigjet Alibeajt: Po vazhdon të shkelësh rregulloren e Kuvendit dhe mirëbesimin mes palëve

Nënkryetari i Komisionit Hetimor për zgjedhjet e 25 prillit Toni Gogu, ka reaguar pas deklaratave të kreut të këtij komisioni, Enkelejd Alibeaj. Përfaqësuesi i PS-së,...

Kreu i Komisionit Hetimor të 25 prillit: Bojkoti i PS-së ishte befasi e pakëndshme, kanë strategji për të penguar hetimin

Kryetari i Komisionit Hetimor për hetimin e zgjedhjeve të 25 prillit Enkelejd Alibeaj ka dalë në një prononcim për mediat ku foli për mbledhjen...

Dyshohet se ishte pjesë e trafikut të drogës, arrestohet 29-vjeçari nga Lezha

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Lezhës, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. I riu me inicialet E. C., banues në...

“PS bojkotoi” – Pas opozitës reagon Kuvendi: Mbledhja e Komisionit Hetimor për zgjedhjet nuk u bë, shkak mungesa e kourumit

Pak pasi opozita deklaroi se maxhoranca socialiste kishte bojkotuar mbledhjen e Komisionit Hetimor për Zgjedhjet e 25 prillit, ka reaguar Kryesia e Kuvendit. Në një...
- Advertisment -

TE NDRYSHME