10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Lifestyle

Lifestyle

A i përdorni kufjet kur ecni në rrugë? Ekspertët zbulojnë çfarë nënkupton ky veprim

Nëse ecni rrugës duke mbajtur kufje në vesh, kjo ka lidhje me çështjen e privatësisë. Një sondazh i kryer nga një kompani gjermane ka...

Ende nuk e keni vendosur ku do i kaloni pushimet? Ky shtet iu ofron deri në 200 euro nëse e vizitoni

Një nga vendet më të bukura në Europë që u godit për shkak të pandemisë, është ishullin përrallor të Mesdheut Malta. Një program ambicioz stimulues,...

Horoskopi për ditën e mërkurë, 5 Maj 2021

Dashi-Do të pësoni ndryshime në jetën tuaj private. Të shkuarën do të mund ta harroni falë një ere ndryshimi prej Uranit. Këtë do ta...

3 shenjat e Horoskopit që do kalojnë një periudhë fantastike

Dashi Fokusi juaj është përmirësuar dhe gjithçka që do t’ju nevojitet për të arritur qëllimet është tashmë në duart tuaja. Keni një qëllim të...

10 ide të mrekullueshme për një takim të parë me dikë që ju pëlqen vërtet

Çfarë të bëni në takimin e parë, ku të shkoni? Përshtypja e parë e takimit me dikë është e rëndësishme. Këtu janë disa ide...

Horoskopi (3-9 maj 2021) sipas Paolo Fox

Dashi Tre yje për Dashin. Moment reflektimi për ndjenjat, sepse keni nevojë për një person që ju stimulon, i cili ju bën më pak dembel....

3 shenjat më të suksesshme të horoskopit

Janë disa persona që ndihen më të sigurt në prapaskenë sesa në dritë. Ata nuk tërheqin kurrë vëmendje dhe mundohen ta shmangin gjithmonë. Mirëpo,...

Dy shenjat më me fat të horoskopit për sot

Binjakët- Një ditë e paparashikuar ju pret këtë fillim jave. Yjet do të jenë në favorin tuaj në lidhje me marrëdhëniet dhe rezultatet në...

Video/ Kur Kreshnik Spahiu kërkonte arrestimin e Berishës

Ish kreu i Aleances Kuqezi Kreshnik Spahiu permes nje videoje kujton kerkesen e tete viteve me pare per te arrestuar Berishen, p[as doreheqjes qe...

Një qen-robot guidë për të verbërit

Qeni-robot guidë për të verbërit, i pari në llojin e tij, mund të shmangë pengesat dhe të ecë me ritmin e duhur. Ai është ideuar...

ANALIZA/ Vendi më i rr ezikshëm në tokë nga ku mund të fillojë l ufta SHBA-Kinë

Amerika dhe Kina duhet të punojnë më shumë për të shmangur l uftën për të ardhmen e Tajvanit. Testi i një inteligjence të shkallës së...

Video/ Vlorë, qytetarët nisin plazhin

Mot me diell dhe temperatura të larta na kanë shoqëruar prej disa ditësh tashmë, ndërkohë që qytetarët i kanë shfrytëzuar për të marrë rreze...
- Advertisment -

TE NDRYSHME