10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Ndërkombëtare

Ndërkombëtare

Rusia do gjobisë Google me mbi 60 milionë dollarë

Rregullatori rus i mediave Roskomnadzor tha se do të kërkojë gjobitjen e gjigantit amerikan të teknologjisë Google për dështimin e përsëritur të heqjes së...

I vihet bomba autobusit ushtarak në Siri, 14 viktima nga shpërthimi

Një sulm me bombë ka ndodhur sot ndaj një autobusi ushtarak në Damaskun qendror, duke vrarë të paktën 14 persona. Agjencia e lajmeve Sana raportoi...

Putin nuk do të marrë pjesë në Samitin e liderëve botërorë për Klimën

Presidenti rus Vladimir Putin nuk do të marrë pjesë në samitin historik të Klimës të OKB–së që do të mbahet në muajin e ardhshëm,...

Izraeli do miratojë 1.5 miliardë dollarë buxhet për sulme të mundshme ndaj Iranit

  Izraeli ka miratuar një buxhet prej rreth 1.5 miliardë dollarësh që do përdoren për të përgatitur ushtrinë për një sulm të mundshëm kundër programit...

Qeveria çeke heq TVSH-në mbi energjinë mes rritjes së çmimeve

Qeveria çeke ka autorizuar Ministren e Financave Alena Schillerová, të heqë dorë nga Tatimi mbi Vlerën e Shtuar (TVSH) në energji për muajt nëntor...

“Bota s’mund të sundohet nga pesë vendet që fituan luftën e Dytë Botërore, është shumë më e madhe se kaq” – Erdogan

Rendi botëror është i padrejtë dhe dominohet nga një ‘grusht vendesh’ që fituan Luftën e Dytë Botërore, tha presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në...

Rrëmbimi i misionarëve amerikanë dhe kanadezë në Haiti, banda e armatosur kërkon 17 milionë dollarë për lirimin e tyre

Një bandë e armatosur që rrëmbeu 17 anëtarë të një grupi misionar amerikan në Haiti javën e kaluar po kërkon 1 milion dollarë secili...

“Polonia nuk do të intimidohet”-Kryeministri polak përplaset me eurodeputetët

Brukseli dhe Varshava sollën mosmarrëveshjen e tyre shumëvjeçare në Parlamentin Evropian të martën në një seancë të tensionuar para eurodeputetëve. Marrëdhënia e tyre u zhyt...

Izraeli miraton 1.5 miliardë dollarë për forcimin e ushtrisë

Izraeli ka miratuar një buxhet prej 1.5 miliardë dollarë për të forcuar ushtrinë e tij duke blerë avionë dhe armatim si dhe duke rritur...

Përplasje në Parlamentin Europian, kryeministri polak akuzon BE-në për shantazh

Kryeministri polak Mateusz Morawiecki ka akuzuar BE-në për shantazh në një debat të nxehtë me shefen e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen mbi...

Ngjarja në Qerret/ Flet mikesha e turistëve rusë: U tronditëm, ata vdiqën menjëherë, as nuk lëvizën

Pas tragjedisë 15 tetorit, ku u gjetën të pajetë 4 turistë rusë në një hotel të Qerretit, ka folur për mediet një prej kolegeve...

Kapet sasia rekord e kokainës në brigjet e Portuglisë (FOTOT)

Autoritetet portugeze dhe spanjolle kanë konfiskuar një sasi prej 5.2 tonësh kokainë nga një jaht që lundronte në det të hapur. Siç shkruan Euronews, kjo...
- Advertisment -

TE NDRYSHME