10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021
Ballina Sport

Sport

Liga e Kampionëve/ Milani humbet edhe ndaj Portos, fitojnë pretendentët

Kanë përfunduar sfidat e ditës së sotme të Ligës së Kampionëve ku pretendentët kanë fituar përballë kundërshtarëve të tyre. Milani vijon të humbasë në rikthimin...

Dalin në shitje biletat për derbin Tirana-Partizani

Ditën e hënë të 25 tetorit pritet të luhet derbi i kryeqytetit Tirana-Partizani, një ndeshje që po pritet me interes të madh nga tifozët. Një...

Vllaznia shkatërron Dinamon

Vllaznia ka shënuar fitore të thellë ndaj Dinamos. Blutë kaluan të parët në avantazh me Ibrahimin në minutën e 5’ por shkodranët barazuan në minutën...

Barcelona pa tre lojtarë kryesorë në Ligën e Kampionëve dhe El Clasico

Ronald Koeman duket se po merr gjithnjë e më shumë lajme të këqija si trajner i Barcelonës dhe e fundit është një goditje e trefishtë me Pedri,...

Juventusi fitore cinike ndaj Romës, i mjafton një gol për tre pikët

Juventusi ka arritur të fitojë minimalisht ndaj Romës. Djemtë e drejtuar nga Allegri fituan 1-0 në Torino duke marrë tre pikë të rëndësishme për ngjitjen...

Tirana rrëmben kreun, fiton ndaj Teutës

Tirana ka arritur të fitojë ndaj Teutës në sfidën e luajtur në “Elbasan Arena”. Pjesa e parë përfundoi në barazim 1-1 me gola të Xhixhës...

Napoli fiton ndaj Torinos dhe mban kreun e Seria A

Napoli është skuadra e cila në këto javë të Seria A duhet mundur pasi në 3 javë nuk ka humbur asnjë pik. Sot ndaj Torinos,...

Partizani-Kukësi përfundon në paqe

Sfida mes Partizanit dhe Kukësit ka përfunduar në barazim 1-1. Skuadrat ndanë nga 1 pikë në sfidën e luajtur në Air Albania. Pjesa e parë përfundoi...

Interi ‘bie’ ndaj Lacios, Milani po mundet në shtëpi nga Verona

Interi është mundur nga Lacio mbrëmjen e sotme me rezultatin 3-1. Kjo ka bërë që zikaltërit trë humbin disi hapin e kreut me Napolin...

Broja shënon sërish, i jep fitoren e rëndësishme Southampton-it në Premierligë

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja, i ka dhënë fitoren në Premierligë. Talenti 20-vjeçar arriti të përfitojë më së miri nga një kundërsulm i...

Laçi mundet brenda e është zyrtarisht në krizë, Kastrioti fitore ndaj rivalëve të Skënderbeut

Laçi është mundur në ndeshjen e ditës së sotme në fushën e tij ndaj debutuese të Egnatias. Miqtë kanë fituar ngushtë 1-0 megjithatë kanë...

Gjendet e vrarë në banesë ylli kenian i Lojërave Olimpike të Tokios dhe mbajtësja e rekordeve botërore, Agnes Jebet Tirop

Ylli olimpik kenian, Agnes Jebet Tirop, e cila u rendit e katërta në 5,000 metra në Lojërat e fundit në Tokio, është gjetur e...
- Advertisment -

TE NDRYSHME