7.5 C
Tirana
Wednesday, December 1, 2021
Ballina Të Fundit

Të Fundit

Von Der Leyen: Koha të marrim në konsideratë vaksinimet me detyrim në BE

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ka thënë se mendon se është koha që vendet anëtare të BE-së të marrin në konsideratë...

Berisha: Rama armiku më i egër i Veriut dhe i Kosovës, po bën gjithçka për të vendosur Shqipërinë në dominimin e Serbisë

Në Foltoren e sotme në Tropojë, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë deklarata të forta kundër qeverisë së kryeministrit Edi Rama, duke thënë se ai...

Berisha në Tropojë: Basha po mbledh firma për 18 Dhjetorin duke u premtuar poste drejtorësh e zv.ministrash në qeverinë Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha po zhvillon sot Foltoren e radhës në Tropojë, nga ku ka bërë akuza të forta në drejtim të kreut aktual të...

Dhurata Çupi pas dënimit për Denis Xholin dhe Albjon Çekun: U konfirmua masakra zgjedhore, por drejtësia është e paplotë

Deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi Tyli, ka reaguar lidhur me dënimin nga GJKKO me 1 vit burg për Denis Xholin dhe Albjon Cekun...

Rama në Sarandë: Nis sot operacioni më i madh i eksportit detar të Shqipërisë

Ka nisur sot një operacion i eksportit detar, të cilin kryeministri Edi Rama e quan më të madhin në Shqipëri.  “Nis sot operacioni më i...

Para në këmbim të votave në Dibër, dënohen me nga një vit burg Denis Xholi dhe Albjon Ceku

GJKKO ka marrë sot vendimin për dy të akuzuarit për blerje votash, Denis Xholi dhe Albjon Ceku. Ata janë dënuar me nga 1 vit burg...

Akuzohet se përdhunoi mbesën, arrestohet 50-vjeçari në Durrës

Policia e Durrësit ka arrestuar sot një 50-vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për marrëdhënie seksuale kundra dëshirës. Sipas policisë, personi me inicialet F....

Berisha mban Foltoren e radhës në Has: Të rreshtuar të gjithë në mbështetje të këtij zgjimi të ri që synon rikthimin e pluralizmit dhe...

Ish-kryeministri Sali Berisha sot mban Foltoren e radhës në qytetin e Hasit. Ai ka publikuar disa foto dhe video nga vizita e tij në...

Manastirliu: ISHP po bën gati mostrat për të analizuar nëse “Omicron” ka mbërritur në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu vizitoi sot qendrën e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet ku bëri thirrje...

GJKKO dënon me 8 vite burg ish-zyrtarin e policisë së Vlorës, Gjergji Kohila

Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) e ka dënuar me 8 vite burgim ish-shefin e sektorit të luftës kundër krimit...

Frrok Çupi: Kam informacione se Sali Berisha do të arrestohet nga SPAK 3 ditë përpara 11 Dhjetorit

Analisti Frrok Çupi mëngjesin e sotëm ka deklaruar se ka informacione se ish-kryeministri Sali Berisha do të ndalohet nga SPAK, tre ditë përpara Kuvendit...

Shpërthen një bombë e Luftës së II Botërore pranë stacionit të trenit të Mynihut

Një bombë raportohet se ka shpërthyer pranë stacionit të trenit në Mynih. Zjarrfikësit në kryeqytetin bavarez thonë se tre persona janë plagosur rëndë në...
- Advertisment -

TE NDRYSHME