7.5 C
Tirana
Wednesday, December 1, 2021
Ballina Të Fundit

Të Fundit

Ina Zhupa në Komision: Të ndalojmë me ligj filmat glorifikues për diktaturën

Deputetja demokrate Ina Zhupa, e cila është dhe anëtare e Komisionit të Medias, në mbledhjen e sotme të këtij Komisioni propozoi ndalimin e filmave...

Iu nënshtrua operacionit për tumorin në tru, del me sukses deputetja Adriana Matoshi

Aktorja dhe deputetja nga Kosova Adriana Matoshi, e ka përfunduar me sukses operimin për tumorin në tru. Këtë e kanë konfirmuar për gazetën Express miqtë...

Babai në Tiranë denoncon të zhdukur vajzën e tij: U kthye nga Italia para 4 ditësh, por s’ka ardhur në shtëpi

Një baba në Tiranë kërkon vajzën e tij 24-vjeçare e cila është zhdukur prej disa ditësh. Mësohet se babai ka kallëzuar në polici se...

Çoi në burg personin e gabuar pas përdhunimit, shkrimtarja amerikane kërkon ndjesë pas 40 vitesh: Juve jeta ju grabit padrejtësisht, përdhunuesi im mbeti i...

Autorja amerikane Alice Sebold ka kërkuar falje për rolin që ka luajtur në dënimin e burrit të gabuar, i cili vetëm javën e kaluar...

Manja: Kemi goditur dy raste korrupsioni në Kadastrën e Durrësit e Doganën e Korçës, qytetarët të denoncojnë

Ministri i Drejtësisë Manja ka thënë sot se Njësia Antikorrupsion e institucionit që drejton ka goditur dy raste të korrupsionit në Kadastrën e Durrësit...

Personat me aftësi ndryshe protestë para Kryeministrisë: Qeveria e ka për detyrë të na ndihmojë të krijojmë një pavarësi ekonomike

Qytetarë të sëmurë paraplegjikë dhe tetraplegjikë dhe familjarë të tyre, kanë zhvilluar këtë të mërkurë një protestë përpara Kryeministrisë. Ata kërkojnë që qeveria t’i mbështesë...

Naftëtarët e Ballshit protestë para uzinës për pagat e prapambetura: S’do ndalemi

Naftëtarët e Ballshit kanë protestuar edhe ditën e sotme pranë uzinës po qëndruan në largësi duke qenë se ajo ruhet nga forca të shumta...

Nano raportim te Komisioni i Sigurisë: 60% më shumë krime nga grupet kriminale, është shtuar dhuna në familje

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano, ka pohuar gjatë raportimit në Komisionin e Sigurisë, se këtë vit ka pasur 60% më shumë krime...

AKEP: Sektorët ku 5G mund të sjellë një ndikim të shpejtë

Vitin e ardhshëm, Shqipëria pritet të nisë procesin e kalimit në gjeneratën e ardhshme të komunikimeve celulare, 5G. Sipas analizave të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike...

Pranga dy vëllezërve në Berat, dyshohen si autorë të 38 vjedhjeve në qytet

Dy vëllezër janë arrestuar në flagrancë në Berat duke vjedhur banesën e një personi në qytet. Në pranga kanë rënë 49-vjeçari Artur Hyka e...

Ngricat në zonat malore, si është gjendja e kalueshmërisë në rrugë

Kanë pushuar reshjet e borës në vend po ulja e temperaturave ka sjellë ngrica në rrugët në zonat malore. Tani për tani të gjitha...

Ikja e të rinjve dhe familjeve, 52% e lejeve të qëndrimit në BE në 2020-n u dhanë për shqiptarët nën 19 vjeç

Të rinjtë shqiptarë të moshës nën 19 vjeç po marrin pjesën më të madhe të lejeve të qëndrimit që po jepen nga vendet anëtare...
- Advertisment -

TE NDRYSHME