7.5 C
Tirana
Wednesday, December 1, 2021
Ballina Të Fundit

Të Fundit

Berisha: Shqipëria nuk është shteti i 51-të i SHBA-ve, duan të caktojnë Presidentin

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur në emisionin “Opinion” lidhur me shpalljen non grata nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Ndërsa ka mohuar çdo akuzë të ngritur...

Berisha reagon ndaj Palmerit: Paraqit provën më të vogël ku mbështetet deklarata

Ish-kryeministri Sali Berisha, deklaroi në studion e emisionit “Opinion” se përpara dy vitesh ishte deklarata që do shpallesha “non grata” me akuzën e konspiracionit...

Ambasada Amerikane përshëndet dënimin e Llallës nga SPAK: Tregon se askush pavarësisht fuqisë nuk është mbi ligjin

Ambasada e SHBA-ve ka komentuar vendimin e GJKKO për dënimin me dy vite të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Nëpërmjet një Twitteri të Ambasadores Yuri Kim e...

I cilësuar si Golist i majtë dhe avokat i figurave të njohura, kush është francezi që do mbrojë Berishën në padinë ndaj Blinken

Jean-Yves Le Borgne Ish-kryeministri Sali Berisha njoftoi sot se ka angazhuar avokatin francez Jean-Yves Le Borgne për padinë në Gjykatën Konvecionale të Parisit ndaj Anthony...

Do heqësh dorë nga mandati? Berisha batutë me gazetaren: Thashë se the do e dyfishosh (Video)

Ish-kryeministri Sali Berisha nëpërmjet një konference për shtyp ditën e sotme, njoftoi se do ngrejë padi ndaj Sekretarit të Shtetit të SHBA-ve, Anthony Blinken...

Aksident në aksin Fushë Krujë-Kamëz, makina përplas motorin

Një aksident ka ndodhur në Tapizë pasditen e sotme ku një makinë ka përplasur një motor pa targa. Nga aksidenti ka mbetur i plagosur shtetasi...

25-vjeçari nga Dibra humb kontaktet me familjarët në Tiranë, dyshohet se është rrëmbyer

Pre tre ditësh, i riu Ilir Naim Daka 25 vjeç nga Dibra ka humbur kontaktet me familjarët edhe të dashurën e tij me të...

Kurti takohet me djalin e George Sorosit: Bisedojnë për qeverisjen e hapur ndihmën që mund të japë Fondacioni

Kryeministri i Kosovws, Albin Kurti ka takuar djalin e George Soros themeluesin e Fondacionit për Shoqëri të Hapur. Në komunikatën për media të Zyrës së...

Berisha: Blinken autor i një komedie e montazhi politik, prova të montuara në zyrën e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha në një konferencë për shtyp, i konsideron montazh politik akuzat e ngritura nga sekretari amerikan i Shtetit, duke e konsideruar Blinken...

Berisha: Bashkëqeverisja Rama-Basha fatalitet për Shqipërinë

Gjatë konferencës për shtyp, ish-kryeministri Sali Berisha e cilëson një bashkëqeverisje mes Ramës dhe Bashës si fatalitet për Shqipërinë. “Bashkëqeverisje Rama Basha fatalitet për Shqipërinë....

Berisha: Do padis Blinken për shpifje në gjykatën e Parisit

Ish-kryeministri Sali Berisha, në konferencën për shtyp pas vendimit për shpalljen “non grata” nga SHBA-ja ka thënë se do ngrejë padi për shpifje ndaj...

23 raste të reja e 2 humbje jete lidhur me Covid-19 në vend

Dy humbje jete janë regjistruar në vend 24 orët e fundit lidhur me pandeminë Covid-19. Pacientët që kanë ndërruar jetë janë një qytetar nga...
- Advertisment -

TE NDRYSHME