10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021

TE GJITHE ARTIKUJT

Eurozona nuk është imune ndaj rritjes së çmimeve, inflacioni në shtator shkon në 3.4%

Inflacioni në Eurozonë u rrit në 3.4 për qind në shtator, i nxitur kryesisht nga çmimet më të larta të energjisë, njoftoi sot Zyra...

Putin shpall javën e mospunës për të frenuar përhapjen e koronavirusit

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha se nga data 30 tetor do të nisë “java mbarëkombëtare e mospunës”, si masë për frenimin e përhapjes...

Man.United fiton me përmbysje, Juventusi i pamposhtur (Rezultatet në Ligën e Kampionëve)

Manchester United ka fituar me përmbysje ndaj Atalantës në Ligën e Kampionëve. Juventusi në këtë fazë të Ligës së Kampionëve është i pamposhtuar duke qenë...

Arrestohen 3 policë në Tiranë. Në Korçë, pezullohen 6 efektivë në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas) 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë...

Pezullohen 6 efektivë policie në Korçë, mes tyre shefi i komisariatit dhe ai i qarkullimit

Krenar Gjokuta (majtas) Kelmend Pikuli (djathtas) 6 punonjës të policisë së Korçës, mes tyre shefi komisariatit Krenar Gjokutaj dhe shefi qarkullimit Kelmend Pikuli janë pezulluar...

Barcelona rinovon me Ansu Fati, klauzola 1 miliard euro

Ansu Fati ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2017. Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes një njoftimi në faqen zyrtare. Edhe pse 18-vjeçar, Fati...

Video e re, momenti kur trupi i Jan Prengës nxirret nga Range Roveri

Në emisionin “Në shënjestër” të gazetares Klodiana Lala ka publikuar pamje të reja të rrëmbimit të Jan Prengës të ngjarjes së ndodhur në 17...

Barcelonës i mjafton Pique për 3 pikët e para në Ligën e Kampionëve

Barcelona ka arritur të marrë 3 pikët e para në Ligën e Kampionë në këtë fazë të grupeve në grupin E. Ka mjaftuar goli i...

ILD kërkon shkarkimin e prokurorit të Pogradecit, e akuzon për korrupsion

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka caktuar datën 13 dhjetor të këtij viti për zhvillimin e seancës dëgjimore për procedimin ndaj prokurorit të Pogradecit...

Uashingtoni dhe Brukseli deklaratë të përbashkët, mbështesin integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian do të forcojnë më tej angazhimin e tyre për Ballkanin Perëndimor, në mbështetje të përparimit të rajonit drejt...

TE NDRYSHME