10.5 C
Tirana
Thursday, October 21, 2021

TE GJITHE ARTIKUJT

Biden në telefon me Putinin, e fton të takohen në një “vend të tretë”

Presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij amerikan, Joe Biden, kanë diskutuar gjatë një telefonate mbi tensionet në Ukrainë, çështjet e sigurisë dhe...

Arrestohet polici që qëlloi dy kolegët e tij në Mamurras, në pranga dhe 3 persona nga fisi i ish-deputetit Mhill Fufi

Një ditë pas plagosjes së dy efektivëve dhe të një qytetari në Mamurras, policia ka arrestuar 4 persona të dyshuar për ngjarjen. I arrestuar është efektivi...

Gjendet i pajetë një 54-vjeçar në rrugën Tiranë-Ndroq, çfarë thotë policia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Tiranë-Ndroq, në fshatin Varosh. Mësohet se një është gjetur në anë të rrugës një...

Pandemia i bëri të pasurit më të pasur – 3.9% e individëve kanë 57% të depozitave në vend, 930 mijë individë me llogari bosh...

Pandemia nxiti sjelljen kursimtare të individëve gjatë 2020-s. Depozitat u rritën me ritmet më të shpejta të viteve të fundit, por shifrat zyrtare tregojnë se...

Trupat amerikane do të largohen nga Afganistani më 11 Shtator

Presidenti i SHBA-ve Joe Biden do të njoftojë se trupat amerikane do të largohen nga Afganistani deri më 11 shtator, shkruan BBC. Kështu Shtetet e...

Mbretëresha Elizabeth i rikthehet detyrave mbretërore, katër ditë pas vdekjes së Princit Philip

Mbretëresha Elizabeth i është rikthyer detyrave mbretërore të martën, vetëm katër ditë pas vdekjes së burrit të saj, Princit Philip. Reuters shkruan se ajo priti...

Mbi 35 mijë persona dolën nga skema e sigurimeve më 2020, vetëpunësimi më i godituri

Pas më shumë se tre muajsh nga mbyllja e vitit 2020, ndikimi i pandemisë mbi punësimin shihet te ketë qenë i lartë. Nga të dhënat...

Rama: Exceli që doli shumë i prapambetur për të qenë i PS-së, sistemin e patronazhimit e kemi ngritur para 2009

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për emisionin “Përballë” deklaroi se databaza e dalë si përdorim i të dhënave personale për qëllime elektorale është...

Bayern dhe Porto eliminohen nga Liga e Kampionëve, PSG dhe Chelsea kalojnë në gjysmëfinale

Kampionët në fuqi të UEFA Champions League, Bayern Munich, i ka thënë lamtumirë garës në të cilën triumfoi në vitin 2020. Bayerni fitoi 0-1...

Ambasadorja Kim sqaron deklaratat: SHBA-të nuk mbështet asnjë parti apo kandidat

Ambasadorja Yuri Kim ka sqaruar deklaratën e bërë në një intervistë për emisionin “Përballë” në Radio Televizionin Shqiptar ku tha se “shqiptarët nëse duan...

TE NDRYSHME